elast-X

Eprotec Dişli Pompalar

Özellikle elastomer üretimi için tasarlanmış olan bu sistemde ekstruder korunmaktadır. Etkili ve sabit et kalınlığına sahip bir ürünün elde edilmesi için gereklilik teşkil eden elast-X serisinde elastomerlere özel bir soğutma-ısıtma sistemi uygulanmaktadır.

Pompa Tipleri ve Kapasiteleri elast-X: kg/h (lb/h)
elast-X 4
elast-X 7
elast-X 10
elast-X 20
elast-X 40
elast-X 70
150
250
500
1000
2000
4000
(330)
(550)
(1100)
(2200)
(4400)
(8800)
 

 * Bunlar takribi değerlerdir. Hammaddeye ve proses ayarlarına göre değişiklik gösterebilirler.

Plastik sektöründe faaliyet gösteren firmaların ortak talebi, entegre çözümlerin tek bir adresten çıkması yönündedir. Verimli ve süreklilik arz eden bir üretim için ekipmanların birbirleri ile uyum içerisinde çalışması gerekmektedir. eprotec tarafından elastomer üretimi için hazırlanan 1-4 pompa sistemleri, bu amaca uygun dizayn edilmektedir. S7-300 (siemens) m-pac kumanda sistemi ile birlikte kullanılmasını önerdiğimiz bu sistem, yüksek verimlilik ve ölçü hassasiyeti garanti etmektedir.

Teknik Bilgiler:

-        Kullanılan malzeme:

-        Gövde - Takım Çelikleri

-        Dişliler - Plastik Kalıp Çelikleri

-        Yatklar - Plastik Kalıp Çelikleri

-        Sızdırmazlık: Yuvalı Sızdırmazlık Elemanı

-        Isıtma: Yağ/Su

Mevcut pompaların çalışma sürelerini ve dayanıklılıklarını arttırmak için eprotec firması tesislerinde revizyon çalışmaları da yapmakta, bu sayede ekipmanlarınızın ömrü daha da uzayabilmektedir.

Aşınmanın meydana gelebileceği dişli ve yataklarda kullanılan özel çelikler sayesinde ömrü artan pompalardan alınacak verim bu anlamda maksimize edilmektedir.

Sadece eprotec markalı pompalarda değil, tüm markaların revizyonu ile ilgilenen eprotec firması revizyonun ardından çok daha kısa renk değişim süreleri gibi iyileştirmelerle de avantaj sağlanacağını belirmektedir.

En son teknolojilerle yapılan çalışmalar, kısa teslim süreleri ve uygun fiyatlarıyla eprotec her koşulda yanınızda olmayı vaat etmektedir.

 
 


Ürün Grupları

» Graeff
» Eprotec